Blog

Zaujímavosti z kampane na Fofolu a Babišovej strany ANO

Par mojich poznámok z dnešnej konferencie Online Summit, ktorú organizovali Hospodárske noviny.

Video content

Michal Pastier prezentoval výsledky a know-how z ich kampane Fofola, ktorá sa primárne točila okolo video contentu. Píšem teda čo ma zaujalo…

Na Facebooku klesa miera dopozerenia oveľa rýchlejšie ako na YouTube. Preto treba robiť krátke teasingove videá špeciálne pre Facebook, ktoré budú odkazovať na dlhší video content na Youtube.

Youtube uprednostňuje videá s dlhším watchtime a skôr ich zaradí do recommended aj do search results. Robte preto ako alternatívu aj dlhšie videá.

Pozor na rozdielne metriky. Kým Facebook zaráta ako 1 videnie videa už po 3 sekundách, Youtube až po 30 sekundách.

Zverejnite videá vašej kampane naraz, nie postupne. Dosiahnete tak väčší reach už od začiatku. Ak sa divákovi video páči, chce si pozrieť ďaľšie, nemusí čakať.

Videa dávajte do playlistov, useri si skôr pozrú váš ďaľší content (celkom zaujímavý hack).

Offtopic: Pasťo prezradil, že tam šmatľavý pes Tuna má vraj tie vycerené zuby iba ráno keď sa prebudí, a to maximálne 10 minút. Takže nebolo jednoduché s nim niečo fotiť.

Politický marketing

Zaujímavú prednášku mal Marek Prchal, ktorý viedol digitálnu kampaň Andrej Babiša. Prezentoval, ako dokázali vyhrať voľby na Facebooku. Poznámky:

Zaujímavé je, že nemenili fotku Babiša. Na každom banneri ju nechali rovnakú. To preto, lebo ľudia to vnímajú ako kontinuitu, sú ne jeho kampaň zvyknutí a napokon to je lepšie zapamätateľné.

Jeho tím vie dať denne vonku aj 40 blogpostov!

Strikne nepoužívajú text vo fotke, nechávajú vyniknúť samotné postavy. Vraj im to funguje najlepšie. Majú dokonca celkom vypracovaný svoje interné pravidlá, napríklad nikdy nezobrazujú ľudí ako sedia, ale radšej ako stoja. Riadia sa pravidlom: “

Absolútne kľučová vo Facebook poste je prvá veta. Ak je tá dobrá, dĺžka postu nerozhoduje (ani to neriešili).

Hadrcore: Na tomto poste robili 2 ľudia 3 dni… pritom sa to zdá ako úplne obyčajný post. Výsledky ale hovoria sami za seba.

kampan-andrej-babis

Ak vás to zaujúma, jeho podobnú prezentáciu si môžte pozrieť tu.

Thanks all folks.

O čom je dizajn v startupe

Ak chce dizajnér zo startupu vybudovať firmu, asi najdôležitejšia je zmena jeho myslenia. Vždy som si myslel, že vďaka dobrému dizajnu sa dá vybudovať stabilná firma. V startupoch som sa ale naučil, že najskôr musíte vybudovať stabilnú firmu, aby ste v nej potom mohli robiť dobrý dizajn. A to je teda dosť protichodné tomu, ako som to vnímal predtým.

Prechod od klientskej orientácie na lean-startup style ma naučil veľa. Odporúčal by som to naozaj každému. Spísal som preto pár postrehov z pozície dizajnéra.

Dizajnér nemôže zneužívať svoju moc

Dizajnér vie z nefunkčného konceptu spraviť krásny User Interface, ktorý ohúri kolegov, získa 300 lajkov a bude sa zdať ako geniálny, ale v skutočnosti nebude vôbec použiteľný. Úloha dizajnéra v startupe preto nie je spraviť za každú cenu krásne UI, zachrániť choré koncepty a spoliehať sa, že dizajn všetko napraví.

Druhá strana majetných buržoáznych startupov to robí inak. Má milíon času a tony dizajnérov, môže si teda dovoliť mať každý koncept s krásnym UI. Vo výsledku je to ale zbytočné, pretože dobrý dizajn vedome zakrýva použiteľnosť, a tak firma potrebuje viac času aby zistila, prečo v skutočnosti daný koncept (ne)fungoval.

Extrémistická odnož dizajnérskych existencionalistov však tvrdí, že je lepšie mať krásny dizajn nefunkčného webu, ako škaredý dizajn nefunkčného webu. Áno, majú pravdu: je veľa neúspešných firiem, ktoré mali krásny dizajn.

Dizajnér myslí na firmu

Zdatnosť dizajnéra je veličina, ktorá určuje jeho vytrvalosť bojovať s CSSkármi a presviedčať kolegov, že nemôžme releasovať nedonosené tvory. Vlastne, toto som si myslel na začiatku. Ale naučil som sa, že v startupe to funguje inak.

Nemôžte zakaždým buzerovať kolegov. Treba si uvedomiť, aký daný release cieľ alebo funkciu, a podľa toho aj reagovať. Ak je to vec, ktorú využije 5% userov, preglgnem to. Ak je to ale pricing, ktorý reálne ovplyvní biznis, tam treba bojovať.

Je dôležité si uvedomiť, že ak pri doťahovačkách na kóderov netlačíme, tak reálne šetríme ich vzácny čas. Zároveň môže náš produkt rýchlejšie rásť a teda zvyšujme sanču, že prežijeme. Musíme myslieť na to, aby sme svojim pixel-perfektom nezabili rast.

TIP: Pred kontrolou CSSiek od kóderov si pustíte Weightless – most relaxed song evere od Marconi Union.

fail-fast-design

Dizajnér chce feedback

Na InvisionApp sa vám kolegovia postupne vykašľú, remindery už nefungujú, všetci kamaráti sú už otrávení. Čo s tým? Najviac sa mi osvedčilo pýtať si od kolegov feedback iba pri najdôležitejších revíziách. Váš tím je síce najvzácnejší zdroj spätnej väzby, no postupne vysychá. Poriadne si preto rozmyslite, kedy ho naozaj využijte. Určite sa kolegov nepýtajte na každý jeden screen, ktorý nadizajnujete.

Ideálne na testovanie je, ak sedíte v nejakom coworkingu, kde sa premelie veľa ľudí. Online sa mi zas osvedčila FB grupa, niečo ako firemné laboratórium, kde vám fanúšikovia radi poradia, a zároveň môžete sharovat know-how.

TIP: Je fajn mať 1 channel napr. na Slacku, kde pravidelne postujete dizajny. Cieľom je, aby ich vôbec niekto uvidel a možno vám nechá aj feedback. Aktívne si ho ale treba pýtať z viacerých platforiem – v kombinácií s emailom, osobne, na Facebooku a tak ďalej. Jeden kanál nikdy nestačí. Dizajnér sa nemôže hnevať na kolegov, že nereagujú. Treba ich jednoducho prenasledovať a zmieriť sa s tým.

Myslím, že predchádzajúce body pekne poukazujú nato, že dizajnér v startupe musí vedieť plniť viacero úloh. Stáva sa z neho product manager, stratég a growth hacker. Samotné omaľovávanky v Sketchi robí minimálne. Oveľa viac času trávi s wireframami, s task managementom, dokumentovaním, kategorizovaním, verziovaním a vysvetľovaním, kedy je čas na dobrý dizajn. A to je pre dizajnéra najlepšia škola.

Pracovné okienko: Hľadáme k nám do sli.do dizajnéra juniora, ktorý sa chce postupne presunúť z tradičného farbičkovania na UX & Design Thinking. Viete o niekom?

Photo credits: New York Pratt Institute Archives

Hľadáme junior dizajnéra

Sli.do hľadá junior dizajnéra na part-time, ktorý sa stane profíkom na funkčný dizajn.

Sme sli.do a učíme sa, ako vybudovať zo startupu svetovú firmu. Sli.do je webová aplikácia pre interakciu na konferenciách a eventoch. Umožňuje organizátorom zdieľať prezentácie s publikom real-time, získavať otázky od účastníkov alebo zbierať feedback vďaka anketám.

Od roku 2012 sme pomohli viac ako 3500 eventom v takmer 70 krajinách sveta. Sli.do používajú renomované konferencie ako SWSWedu, LeWeb, Pioneers Festival alebo svetové firmy ako Google, Netflix, Eventbrite, Prezi …

Koho hľadáme

Mal by ťa zaujímať nielen samotný grafický dizajn online aplikácií, ale chceš sa podieľať aj na ich vývoji od úplného začiatku.

Na začiatku ale budeš robiť aj doťahovačky ako prezentácie, newslettre, bannery, ikonky,  faxové papiere. Popritom pokojné celé UI koncepty, napríklad teraz potrebujeme nový dizajn adminu pre toto.

Ideálne ak budeš so mnou veľa wireframovať, feedbackovať, navrhovať informačnú architektúru, učiť sa ako robiť live user-testing a usability testing.

Práca

Začíname robiť v sli.do growth hacking, takže to je krásna príležitosť ako niečo vymyslieť > nadizajnovať > otestovať > poučiť sa a zopakovať. Náš prístup k dizajnu asi najlepšie pochopíš, ak si prečítaš toto. Ak sa ti to ideovo pozdáva, môžme začať rozhovor.

– samozrejme pod pojmom dizajnér myslíme aj dizajnérka
– každopádne by si mal vyznávať princípy etiky v podnikaní a zodpovedné líderstvo
– pracovať budeš primárne so mnou, kancel máme v Polus Tower v Clusterhause
– ide o part-time (neskôr pokojne viac)
– komunikácia vo firme 50-50 angličtina

Update: Ak vieš robiť aj CSS/html, tak ťa potrebujeme na full-time.

Ako sa prihlásiť?

Pošli mi email. Napíš niečo o sebe, pošli referencie a svoj LinkedIn. Do footeru tvojho emailu napíš túto vetu: Verím, že dobrý dizajn robí produkt zrozumiteľný, prístupný a pochopiteľný.

Teším sa na odozvu!